Konkurs za studentske stipendije Fondacije Studenica

04.10.2023. - 12:26

Fondacija Studenica je otvorila novi ciklus prijava za studentske stipendije koji traje od 11. septembra do 21. oktobra 2023. godine, za sve studente koji studiraju na teritoriji Republike Srbije i u regionu.
Na konkurs se mogu prijaviti studenti bilo koje godine osnovnih i master studija svih usmerenja (društvene, humanističke, biomedicinske i tehničke nauke, umetnost). Posebnih nekoliko mesta biće ostavljeno za brucoše koji pokazuju liderski potencijal i društveno su odgovorni u svojoj zajednici.

Dodatno ove godine doneta je odluka da se jedan broj stipendija dodeli studentima koji se opredele za učiteljska i nastavnička zanimanja sa ciljem da se pruži konkretan doprinos vraćanju ugleda profesiji učitelja i nastavnika.

Najbolje rangirani kandidati – brucoši imaće priliku da pošalju prijavu za dobijanje stipendije. Takođe će se posebno uzeti u razmatranje i prijave studenata učiteljskih i nastavničkih smerova, bez obzira na godinu studija.

Više o uslovima i proceduri prijavljivanja pročitajte OVDE.

Pozivamo zainteresovane studente da se što pre detaljno informišu na zvaničnom sajtu Fondacije Studenica i prijave na konkurs za stipendije.