Qingdao University of Technology organizuje besplatnu online letnju školu

20.06.2022. - 12:42

Qingdao University of Technology (QUT) iz NR Kine organizuje besplatnu online letnju školu za studente Univerziteta u Novom Sadu. QUT je kao i FTN član inicijative "Jedan pojas, jedan put" i zainteresovan je za uspostavljanje kontakata i saradnje među članicama inicijative.

Online letnja škola obuhvata predavanja iz različitih oblasti (kineska kultura, građevina, arhitetkura, mašinstvo i zaštita životne sredine) i izvodiće se na engleskom jeziku. U planu je da se održi 5 predavanja u periodu od 18. do 29. jula 2022. godine. Po želji, student može da napiše kratak esej i da nakon toga dobije sertifikat.

Detaljnije informacije o univerzitetu, online letnjoj školi i o načinu prijave možete naći u prilogu.

Rok za prijavu je 30.06.2022., dok je broj mesta za studente sa Univerziteta u Novom Sadu ograničen na petnaest.

Za sve dodatne informacije možete kontaktirati i dr Marka Vilotića na mail: markovil@uns.ac.rs