Praksa u kompaniji Bee IT

14.12.2020. - 12:22

Poziv za praksu u kompaniji Bee IT otvoren je tokom cele godine. Bee IT je brzorastuća kompanija koju čine eksperti okupljenih oko istih vrednosti. Naša vizija je da u narednim godinama ojačamo odnos sa postojećim klijentima i izgradimo poverenje kod novih klijenata. Iz tog razloga želimo da naša košnica nastavi da raste i dalje, kao i da se našem timu priključe nove kolege i koleginice.

Zašto biti deo Bee IT kompanije?
Najveći fokus naše kompanije je da naše kolege budu srećne i zadovoljne, kao i da im pružimo brojne mogućnosti za učenje i razvoj što im može pomoći u novim profesionalnim i privatnim izazovima. Pored toga, naši iskusni programeri su uvek na raspolaganju da pomognu i obuče mlađe kolege, kao i da podele svoje znanje sa našim ambicioznim praktikantima.

Kako izgleda raditi u Bee IT-u?
Smatramo da od zadovoljstva pojedinca zavisi i atmosfera zajednice, te se trudimo da konstantno podstičemo individualan rast i razvoj, uz poštovanje afiniteta i navika pojedinca. Isto tako, negujemo vrednosti čitavog tima kroz transparentnu komunikaciju, timski rad, zajednička druženja i putovanja. U prostorijama Bee IT-a se često čuje smeh. Takođe, mogu se sresti i četvoronogi prijatelji koji nas neminovno inspirišu, čak i ako ne znaju da kodiraju. Mi smo pet friendly - u naš ofis možeš povesti svog ljubimca, naravno ako je raspoložen da provede dan sa nama. Atmosfera u kancelariji je opuštena i neformalna. Odela i formalan način oblačenja kod nas ne igraju ulogu- važni su nam znanje, profesionalizam i kolegijalnost. Proaktivni smo, željni znanja i razvoja svojih potencijala, cenimo iskrenost, volimo šale, dobru klopu, board games i svaki fer- plej u našem gaming room-u.

Ko sve može aplicirati za praksu?
Svako se može prijaviti za stručnu praksu u našoj kompaniji. Ne moraš biti student da bi pohađao praksu u Bee IT-u. Ipak, neophodno je da kandidati ispune određene uslove u pogledu potrebnog tehničkog znanja, koje se procenjuje uvidom u biografiju kandidata ili tokom intervjua. Prakse održavamo tokom čitave godine.

Koje prakse organizujemo?

1. Salesforce Commerce Cloud (SFCC) - Salesforce je jedna od najpopularnijih platformi za e-trgovinu. Omogućava B2B i B2C preduzećima da ubrzaju rast svojih online prodavnica pri čemu izgrađuju bolje odnose sa svojim potrošačima. S obzirom da se svi podaci nalaze “u oblaku”, istovremeno se vodi računa o prodaji, korisničkoj podršci, marketingu i slično.

2. Magento 2 Backend - 2018. godine Magento je kupljen od strane Adobe kompanije. Magento je pisan u PHP-a i dva najpopularnija kojima se bavimo u Bee IT-u su Adobe Commerce (Magento 2) i Adobe Commerce Pro (Magento 2 Enterprise/Magento Commerce).

3. PHP – PHP je zasnovan na principu modularnosti sˇto u velikoj meri olaksˇava razvoj kompleksnih modula. Izdvaja ga njegova fleksibilnost, a njegovi alati vam pomažu da izgradite svestran i struktuiran sadržaj koji je potreban za dinamične web aplikacije.

4. Frontend - Povremeno organizujemo Frontend prakse. Kako bi ostao up-to-date u vezi sa ovom temom, preporucˇujemo da nas zapratisˇ na drusˇtvenim mrezˇama ili nas kontaktiraj na office@beeit.rs.

Kako izgleda praksa kod nas?
Praksa ne predstavlja vrstu kursa, niti treninga. Svi programi prakse traju tri nedelje (petnaest radnih dana) i podrazumevaju samostalan rad na internom projektu koji nadgleda mentor tokom celog trajanja prakse. Mentor zadaje dnevne zadatke i procenjuje rezultate završenih zadataka. Uprkos tome što je mentor stalno prisutan i prati rad praktikanta, podstičemo nezavisnost svakog pojedinca kada je reč o rešavanju zadataka, uz periodične konsultacije sa mentorom. Duboko verujemo da se upravo na taj način najefektnije uči. Naši praktikanti dobijaju redovne povratne informacije od svog mentora, kao i savete o najboljim praksama u programiranju.

Da li postoji mogućnost zaposlenja nakon pohađanja programa prakse?
Veliki broj naših kolega je svoje putovanje u Bee IT započelo baš kroz praksu. Simpatije tokom tronedeljne prakse su bile obostrane i odlučili smo se za nastavak saradnje u vidu zaposlenja. Ponosni smo što možemo da kažemo da preko 60% naših praktikanata posle završene prakse, ostane da radi sa nama u timu. Više o iskustvima sa Bee IT praksi možeš pročitati OVDE. Utiske sa prakse i prvih meseci početka rada u Bee IT-u, sertifikovanja za SFCC developera možeš pronaći OVDE.

Kako mogu bolje da osetim atmosferu kompanije?
Ukoliko želiš bolje da se upoznaš sa našom kompanijom i timom koji čini BeeIT, poseti naš website, Linkedin, Facebook ili Instagram nalog.

Kako da apliciram za praksu?
Ukoliko želiš da doživiš Bee IT iskustvo i naša “košnica” ti deluje kao mesto u kome bi voleo/la da pohađaš praksu i profesionalno se razvijaš, pošalji nam svoj CV na office@beeit.rs