Letnja praksa za studente Softverskog inženjerstva i informacionih tehnologija

21.05.2019. - 07:53

Narodna banka Srbije i ove godine, u periodu od 1. jula do 30. avgusta, tradicionalno organizuje letnju praksu za studente završnih godina fakulteta u Srbiji, kao i za državljane Republike Srbije koji studiraju na fakultetima u inostranstvu.

Na letnju praksu Narodna banka Srbije će primiti do 37 studenata treće, četvrte ili pete godine akademskih studija koji studiraju na visokoškolskim ustanovama akreditovanim od strane Komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta, a koji će završetkom studija ostvariti najmanje 240, odnosno 300 ESPB bodova.

Uslovi za prijavljivanje studenata koji studiraju u Republici Srbiji su sledeći:
- prosečna ocena ostvarena tokom studija najmanje 8,00;
- da studentu apsolventski staž ne traje duže od godinu dana od dana upisa apsolventskog staža i
- državljanstvo Republike Srbije.

Ukoliko želite da steknete praktična stručna znanja i iskustvo, a motivisani ste da se kroz dvomesečnu praksu i osmočasovno radno vreme neposredno upoznate s poslovanjem Narodne banke Srbije, potrebno je da Direkciji za ljudske resurse i organizaciona pitanja putem imejla letnja.praksa@nbs.rs ili poštom, odnosno lično na adresu Beograd, Kralja Petra 12, s naznakom „Za letnju praksu“, dostavite sledeće:
- biografiju i motivaciono pismo,
- originalno uverenje, odnosno potvrdu visokoškolske ustanove s podacima o godini studija i prosečnoj oceni, odnosno uspehu ostvarenom u toku studija (prevedenu na srpski jezik, za studente iz inostranstva) – ne stariju od mesec dana,
- uverenje o državljanstvu Republike Srbije.

Rok za prijavljivanje je 30. maj 2019. godine, nakon čega će biti organizovana selekcija prijavljenih kandidata koji ispunjavaju osnovne uslove.

Više informacija možete pronaći OVDE.