Održana Kick-Off konferencija međunarodnog projekta Danube DNA

26.02.2024. - 13:40

U sredu, 21. februara 2024. godine, u Novom Sadu, u hotelu Sheraton, održana je Kick-Off konferencija međunarodnog projekta Danube DNA, čiji je vodeći partner Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu.

Događaju su, osim međunarodnih partnera i nacionalnih predstavnika malih i srednjih preduzeća, prisustvovali i prof. dr Boris Dumnić, vršilac dužnosti dekana Fakulteta tehničkih nauka, prof. dr Sanja Bojić, projekt menadžer Danube DNA projekta, dr Vladimir Todorović, rukovodilac Centra za razvoj Naučno tehnološkog parka Novi Sad i Vidosava Džagić, pomoćnik direktora Privredne komore Srbije.

Tom prilikom, 26 partnerskih institucija na projektu potpisale su Memorandum o razumevanju - međunarodni sporazum o formiranju Danube DNA mreže institucija posvećenih digitalizaciji malih i srednjih preduzeća u Dunavskom regionu. Memorandumom se ove institucije potpisnice obavezuju da će zajednički raditi na razvoju neophodnih veština, kao i na razvoju zajedničkih tehnoloških rešenja za transformaciju malih i srednjih preduzeća ka industriji i logistici 4.0.

Projekat Dunavska mreža centara za digitalnu transformaciju malih i srednjih preduzeća (eng: Danube Digital transformation Network of Active SMEs training and knowledge transfer centers – Danube DNA) sufinansira se od strane Evropske Unije preko Dunavskog transnacionalnog programa.

Na projektu učestvuje ukupno 26 partnerskih instutucija: 12 finansiranih partnera i 14 pridruženih partnera, iz 12 zemalja Dunavskog regiona. Ukupan budžet projekta iznosi 2.159.530,00 EUR od čega sufinansiranje EU iznosi 1.727.624,00 EUR. Trajanje projekta je 30 meseci (januar 2024 - jun 2026.).

Osnovni cilj projekta je stvaranje Danube DNA mreže centara posvećenih digitalnoj transformaciji malih i srednjih preduzeća. Ta digitalna transformacija će se realizovati kroz međunarodnu sinhronizaciju strategija razvoja u oblasti digitalizacije, međunarodne i nacionalnih obuka o digitalnoj transformaciji malih i srednjih preduzeća, razvoj 6 zajedničkih tehnoloških rešenja i implementaciju 12 pilot akcija.

Nije moguće prikazati sliku.