Svetosavska svečanost i promocija master inženjera FTN-a

29.01.2024. - 06:57

U subotu, 27. januara 2024. godine u Svečanoj sali Fakulteta tehničkih nauka održana je tradicionalna Svetosavska svečanost i promocija master inženjera FTN-a. Ovom prilikom Svetosavskom nagradom nagrađeni su najuspešniji studenti Fakulteta u školskoj 2022/23. godini a dodeljene su i nagrade najboljim studentima promocije.

Na početku svečanosti Himnu Svetom Savi izveo je hor Gimnazije “Jovan Jovanović Zmaj” kojim je dirigovao Momir Carević nakon čega se prisutnima obratio v. d. dekana Fakulteta, prof. dr Boris Dumnić. O Svetom Savi besedio je jerej, dr Milan Bandobranski.

Uz prisustvo poslovodstva, direktora i predstavnika departmana Fakulteta dodeljeno je čak četiri Svetosavske nagrade najboljim studentkinjama Fakulteta u školskoj 2022/23. godini.

Ovogodišnje dobitnice su: Dragana Slavić koja je završila osnovne i master akademske studije sa ukupnim prosekom 10,00 na studijskom programu Inženjerski menadžment, Jana Janković, Anja Tanović i Jovana Kljajić koje su završile osnovne i master akademske studije sa ukupnim prosekom 10,00 na studijskom programu Energetika, elektronika i telekomunikacije.

Dragana, Jana i Anja ujedno su i najbolje studentkinje promocije a pored njih nagrađeni su i najbolji studenti promocije po grupama: Đorđe Smiljić, Marko Njegomir, Andrea Kovačević, Milica Simovski, Jelena Kerac, Jovana Rašević i Jelena Đerić.

Na Svetosavskoj proslavi promovisano je ukupno 128 master i 8 master strukovnih inženjera FTN-a.

Nije moguće prikazati sliku.