Potpisan Memorandum o saradnji između Fakulteta tehničkih nauka i NIS-a

12.12.2023. - 09:35

Fakultet tehičkih nauka potpisao je Memorandum o saradnji iz oblasti obrazovanja, istraživanja i transfera znanja sa Društvom za istraživanje, proizvodnju, preradu, distribuciju i promet nafte i naftnih derivata i istraživanje i proizvodnju prirodnog gasa Naftna industrija Srbije a.d. Novi Sad.

Memorandum je u ime kompanije NIS je potpisao Vadim Smirnov, zamenik generalnog direktora NIS-a i direktor funkcije za odnose sa državnim organima i korporativne komunikacije. Uspostavljanje partnerskih odnosa značajno doprinosi unapređivanju različitih vidova povezivanja naučnog, obrzovnog i stručnog rada Fakulteta sa poslovnim aktivnostima NIS-a, što pogoduje afirmaciji Fakulteta i uspešnijem poslovanju NIS-a.

Prof. dr Boris Dumnić, v. d. dekana Fakulteta istakao je da je ovakav tip saradnje pokazatelj u kom pravcu treba da se razvijaju visokoškolske ustanove i da je to dobar primer saradnje privrede sa akademijom.