Predavanje na temu Data literacy koncept

16.11.2023. - 14:33

U ponedeljak, 13. novembra, prodekan za nauku i međunarodnu saradnju Darko Stefanović, zajedno sa asistentima Aleksom Komosarom i Sarom Kijanović sa Katedre za informaciono-komunikacione sisteme su održali predavanje na temu Data literacy koncepta u oblasti otvorenih podataka. Gosti predavanja su bili predstavnici Google studentskih klubova iz Temišvara, Beograda i Novog Sada, kao i studenti Fakulteta tehničkih nauka.

Studenti su imali priliku da se upoznaju sa osnovnim konceptima otvorenih podataka, ali i data literacy-ijem, kao i načinima merenja. Pored toga, imali su zadatak da pronađu portale otvorenih podataka i interpretiraju vizualizacije. Ovo predavanje je jedno u nizu u okviru desetogodišnjice studijskog programa Inženjerstvo informacionih sistema.

Nije moguće prikazati sliku.