FTN-u uručen ugovor za nabavku solarnih fotonaponskih panela

08.11.2023. - 13:04

Fakultet tehničkih nauka jedna je od 13 visokoškolskih ustanova čiji je osnivač AP Vojvodina kojoj je dodeljen ugovor za nabavku opreme i izgradnju sistema za proizvodnju električne energije iz obnovljivih izvora putem solarnih fotonaponskih panela.

Na svečanoj dodeli ugovora predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović uručio je ugovor v. d. dekanu prof. dr Borisu Dumniću.

Ukupna vrednost dodeljenih ugovora je 105 miliona dinara, a sredstva dodeljena FTN-u u iznosu od 6,7 miliona dinara biće iskorišćena za izgradnju fotonaponske elektrane snage 50 kW na krovu postojećeg objekta.

Programom razvoja visokog obrazovanja i naučnoistraživačke delatnosti u AP Vojvodini do 2030. godine, koji je Skupština AP Vojvodine usvojila u oktobru ove godine, između ostalog, utvrđen je i cilj koji se odnosi na uvođenje zelenih tehnologija.

• Nije moguće prikazati sliku.