Održano finale radionica 3D modelovanja i projektovanja

23.05.2023. - 14:10

U subotu, 13. maja 2023. godine, na Fakultetu tehničkih nauka održano je finale radionica 3D modelovanja i projektovanja za maturante u organizaciji Departmana za mehanizaciju i konstrukciono mašinstvo.

Maturanti su tokom radionica bili podeljeni u dve grupe na osnovu predznanja - osnovni i napredni nivo. Ukupno je učestvovalo 20 maturanta iz sledećih srednjh škola - Gimnazija "Vuk Karadžić" Loznica, Gimnazija Bečej, Tehnička škola Šabac, Gimnazija "Svetozar Marković" Subotica, Gimnazija "20. oktobar" Bačka Palanka, Tehnička škola "9. maj" Bačka Palanka, Tehnička škola Valjevo, Tehnička škola Zrenjanin, ETŠ "Mihajlo Pupin" Novi Sad, Mašinska škola Novi Sad, Gimnazija "Laza Kostić" Novi Sad, Gimnazija "Isidora Sekulić" Novi Sad, Gimnazija "Svetozar Marković" Novi Sad, Srednja stručna škola Novi Sad.

Maturanti su stekli veštine iz softvera za 3D modeliranje Autodesk Inventor Professional koje će im biti od velikog značaja tokom studija.

Najbolji radovi su nagrađeni vrednim nagradama, dok su svi učesnici dobili sertifikate.

Osnovni nivo:
I mesto Nemanja Ivanović iz Srednje stručne škole Novi Sad sa modelom V motor.
II mesto Marija Đurić iz Gimnazije "Vuk Karadžić" Loznica sa modelom Robotska ruka.
III mesto Nikolina Lazareović iz Gimnazije "Vuk Karadžić" Loznica sa modelom Ručni sat.

Napredni nivo:
I mesto Željko Rodić iz Srednje mašinske škole Novi Sad sa modelom Kidalica.
II mesto Dragoljub Golić iz Tehničke škole Zrenjanin sa modelom Reduktor.
III mesto Mihaela Mihalj iz Tehničke škole "9. maj" Bačka Palanka sa modelom Viljuškar.

• Nije moguće prikazati sliku.