Nagrada za mladog naučnika Danubius

10.04.2023. - 08:59

Austrijsko savezno ministarstvo za obrazovanje, nauku i istraživanje i Institut za Dunavski region i Centralnu Evropu su 2011. godine ustanovili nagradu Danubius, sa namerom da odaju priznanje ličnostima sa izuzetnim dostignućima u naučnoj aktivnosti i rezultatima u Dunavskom regionu.

Nagradu će primiti 14 mladih naučnika – jedna nagrada za svaku zemlju koja je deo Strategije EU za Dunavski region (Austrija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Hrvatska, Češka, Nemačka, Mađarska, Moldavija, Crna Gora, Srbija, Slovačka, Slovenija, Rumunija i Ukrajina).

Nagrada ima za cilj da istakne naučni rad i talenat mladih istraživača i poveća vidljivost naučne zajednice u regionu.

Visina nagrade je 1.350 evra za svakog dobitnika.

Više informacija nalazi se na sajtu Univerziteta: https://www.uns.ac.rs/index.php/konkursi-a/stipendije/8006-danubius-young-scientist-award

Univerzitet u Novom Sadu nominuje kandidate za dalje samostalno podnošenje prijave prema finansijeru i priprema pismo preporuke koje čini neophodni deo prijavne dokumentacije.

Dokumentacija za nominaciju od strane Univerziteta u Novom Sadu se dostavlja na elektronsku adresu: nauka@uns.ac.rs
Rok za dostavljanje prijava na Univerzitet je 24. april 2023. godine.

Detaljnije informacije o načinu prijavljivanja i potrebnoj dokumentaciji objavljene su u tekstu Konkursa.