Mađarska akademija nauka uručila priznanje profesoru Lukiću za izuzetne rezultate

01.02.2023. - 09:21

Povodom 25 godina od osnivanja programa stipendiranja Domus Hungarica Scientiarum et Artium Mađarske akademije nauka, dr Tibor Lukić, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka, primio je zahvalnicu i priznanje za izuzetne ostvarene rezultate.  Zahvalnicu je uručio predsednik Akademije prof. dr Tamaš Frojnd u okviru upriličene svečanosti u Budimpešti 28. novembra 2022. godine.

Prof. Lukić se u profesionalnom radu bavi istraživanjima iz oblasti optimizacije, digitalne obrade slika i veštačke inteligencije. Dugogodišnja podrška Domus Hungarica programa, u vidu finansiranja zajedničkih naučnih projekata, omogućila je razvijanje uspešne saradnje sa kolegama na univerzitetima u Debrecinu i Segedinu.  Među rezultate ove saradnje se ubrajaju preko desetak naučnih radova objavljenih u visoko rangiranim časopisima, kao i mnoge prezentacije na svetskim naučnim kongresima. Ostvareni dobri kontakti su doprineli dobijanju poverenja za organizaciju  31. međunarodne letnje škole - SSIP za studente postdiplomskih studija iz oblasti digitalne obrade slika, koju prof. Lukić organizuje ove godine sa svojim timom na Fakultetu tehničkih nauka.

• Nije moguće prikazati sliku.