Javni konkurs za nastup Srbije na Praškom kvadrijenalu

25.10.2022. - 10:23

Raspisan JAVNI KONKURS za učešće u STUDENTSKOJ SEKCIJI NACIONALNOG NASTUPA SRBIJE na Praškom kvadrijenalu scenskog dizajna i scenskog prostora 2023. godine. Organizatori Nastupa Republike Srbije na Praškom kvadrijenalu scenskog dizajna i scenskog prostora 2023., (Prague Quadrennial of Performance Design and Space 2023) su Scen – Centar za scenski dizajn, arhitekturu i tehnologiju – OISTAT Centar za Srbiju, Novi Sad i Muzej primenjene umetnosti, Beograd.

Tekst konkursa preuzmite OVDE.
Prilog 1 - Programski tekst nastupa preuzmite OVDE.
Prilog 2 – Prostor studentske sekcije Praškog kvadrijenala preuzmite OVDE.

Rok za predaju konkursnih radova je nedelja, 6. novembar 2022. do 12 časova.

Predstavljanje Konkursa za učešće u studentskoj sekciji nacionalnog nastupa Srbije na Praškom kvadrijenalu scenskog dizajna i scenskog prostora 2023. godine biće održan u ponedeljak, 31. oktobar 2022. godine u 18 časova Scenska laboratorija „Borislav Gvojić” - Scenlab, Fakultet tehničkih nauka (prizemlje), Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad. Pozivaju se studenti svih fakulteta, akademija i visokih škola, nezavisno od vrste studijskog programa, da dođu na predstavljanje konkursa za studentsku sekciju nastupa Srbije na Praškom kvadrijenalu – najznačajnijoj svetskoj manifestaciji posvećenoj scenografiji, scenskom dizajnu, arhitekturi i prostoru u scenskoj umetnosti. Studentima će biti predstavljen kustoski koncept, kao i sadržaj, uslovi konkursa i rokovi za predaju radova.

FOTO: Nemanja Knežević, Nastup Srbije na PQ19, studentska sekcija