U prvom upisnom roku FTN upisalo 2397 brucoša

08.07.2022. - 13:35

U prvom upisnom roku školske 2022/23. godine na jedan od 29 studijskih programa osnovnih studija Fakulteta tehničkih nauka upisalo se ukupno 2397 brucoša.

Nakon što se za polaganje prijemnog ispita prijavilo rekordnih 3020 kandidata usledili su prijemni ispiti koji su se održavali u tri dana.
Upis za one kandidate koji su prijemni ispit položili na našem Fakultetu trajao je od 5. do 8. jula. Prvog dana upisivali su se kandidati koji su po osnovnoj želji rangirani u okviru kvote za budžet, a drugog i trećeg dana upisa organizovane su prozivke za sve ostale kandidate. Poslednjeg dana održana je generalna prozivka tokom koje su do tada neupisani kandidati mogli da biraju studijske programe na kojima je ostalo slobodnih mesta.

Lica koja su položila odgovarajući prijemni ispit na nekom drugom fakultetu (sa minimalno osvojenih 14 bodova), mogu se upisati na studijske programe FTN-a na kojima je ostalo slobodnih mesta. Upis će se za ove kandidate održati 11. i 12. jula 2022. godine.

Preostala slobodna mesta mogu se pogledati OVDE.

Maturanti, koji su bili zainteresovani za upis na Fakultet tehničkih nauka, imali su jedinstvenu mogućnost da prilikom prijave na Konkurs FTN-a odaberu pet studijskih programa – tzv. “Pet želja” čime su sebi obezbedili konkurisanje na više studijskih programa, a sam proces prijava za polaganje prijemnog ispita odvijao se isključivo elektronskim putem preko web aplikacije koja je razvijena na našem Fakultetu.

Fakultet tehničkih nauka nastavio je i ove godine tradiciju najbolje organizovanih upisnih aktivnosti koje zajednički realizuju Studentska služba, Služba računarski centar, Marketing služba sa studentima okupljenim u Marketing tim i Tehnička služba, uz podršku Poslovodstva Fakulteta.

Nije moguće prikazati sliku.