Otvoreni dani rezultata projekta AI4Trust BC

23.05.2022. - 08:10

U petak, 20. maja 2022. godine u Svečanoj sali FTN-a je upličen Otvoreni dan projekta AI4Trust BC.
AI4TrustBC  je projekat iz oblasti veštačke inteligencije i realizuje se u saradnji Matematičkog instituta SANU i Fakulteta tehničkih nauka.

Skup je nakon uvodne reči otvorila prof. dr Silvia Gilezan. Učensicima skupa su se obratili i pozdravili prof. dr Srđan Kolaković, dekan Fakulteta tehničkih nauka i prof. dr Igor Dolinka, dopisni član Srpske akademije nauka i umetnosti.

Projekat AI4TrustBC je predstavila dr Tatjana Davidović, naučni savetnik Matematičkog instituta SANU i rukovodilac projekta.

U radu skupa su učestvovali i rezultate predstavili, prema priloženom programu, Simona Kašterović i Tamara Stefanović, asistenti FTN, dr Angelina Ilić-Stepić, naučni saradnik Matematičkog instituta SANU, dr Dragan Urošević,  naučni savetnik Matematičkog instituta SANU  i dr Miodrag Mihaljević,  naučni savetnik Matematičkog instituta SANU i dopisni član Srpske akademije nauka i umetnosti.

Aktuelnost teme, rezultati istraživanja i sam skup su privukli veliko interesovanje  profesora Fakulteta tehničkih nauka i studenata doktorskih studija koji su svojim učestvovanjem doprineli uspešnom radu skupa.

Program skupa je na linku

Nije moguće prikazati sliku.