Javni konkurs za nastup Srbije na Praškom kvadrijenalu

20.05.2022. - 11:53

SCEN – Centar za scenski dizajn, arhitekturu i tehnologiju Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu – OISTAT centar za Srbiju i Muzej primenjene umetnosti, Beograd raspisuju JAVNI KONKURS za učešće u kategoriji NACIONALNE POSTAVKE nastupa Srbije na Praškom kvadrijenalu scenskog dizajna i scenskog prostora 2023. godine.

Republika Srbija na Kvadrijenalu 2023. nastupa u dve kategorije: Nacionalna postavka i Studentska sekcija. Rok za predaju konkursnih radova je ponedeljak, 27. jun 2022. godine, do 12.00 sati. Prijavu treba poslati isključivo elektronskom poštom na adresu pq.nacionalna2023@gmail.com, sa naznakom „Prijava na konkurs za Nacionalnu postavku“. Sve dodatne informacije o konkursu možete pronaći OVDE.

Praški kvadrijenale scenskog dizajna i scenskog prostora 2023. biće održan od 8. do 18. juna 2023. godine.

Umetnički koncept Kvadrijenala, poziv za učešće zemljama i regionima, kao i informacije o prostoru izlaganja dostupni su na zvaničnoj internet stranici Kvadrijenala https://www.pq.cz/.

FOTO: Ivanino de Villano Đukić.