Rekordan broj maturanata na Danu otvorenih vrata FTN-a

14.05.2022. - 13:33

Do sada najveći broj srednjoškolaca, njih preko 750, posetilo je danas, 14. maja 2022., Fakultet tehničkih nauka u okviru manifestacije Dan otvorenih vrata – BIĆU STUDENT FTN-a.

Amfiteatar A1 i Svečana sala Fakulteta bili su puni maturanata koji svoje školovanje planiraju da nastave na najvećem fakultetu u regionu. Na samom početku naši budući studenti imali su priliku da premijerno pogledaju film o Fakultetu koji je pripremljen u okviru obeležavanja 60+2 godine od osnivanja FTN-a.

Prisutnima se zatim obratio prof. dr Srđan Kolaković, dekan Fakulteta. Prof. Kolaković se maturantima zahvalio na prisustvu, čestitao im na izboru i ohrabrio ih kada je o polaganju prijemnog ispita reč.

Sa svim studijskim programima Fakulteta, načinu prijava i pravilima polaganja prijemnog ispita, mogućnostima koje pruža sistem izbora “5 želja” i drugim značajnim informacijama vezanim za studiranje srednjoškolce su, tokom prezentacije, upoznali članovi Marketing tima FTN-a. Usledio je obilazak učionica i laboratorija u okviru kog su đaci mogli da steknu utisak kako će se i u kakvom okruženju odvijati njihovi studentski dani. Na sva njihova pitanja odgovarali su naši nastavnici i saradnici, predstavnici svih depatmana Fakulteta.

Druženje je završeno u Klubu “Mašinac” na tradicionalnoj “Kafi sa studentima”.

Nije moguće prikazati sliku.