Na FTN-u održano regionalno takmičenje učenika srednjih mašinskih škola Republike Srbije

13.04.2022. - 08:06

U subotu, 09. aprila 2022. godine u zajedničkoj organizaciji Fakulteta tehničkih nauka i Srednje mašinske škole iz Novoga Sada održano je 28. REGIONALNO TAKMIČENJE UČENIKA SREDNJIH MAŠINSKIH ŠKOLA REPUBLIKE SRBIJE ZA REGION VOJVODINE.

Učenici srednjih škola iz Novog Sada, Subotice, Kanjiže, Vršca, Zrenjanina, Bečeja, Žablja, Bačke Palanke i Sremske Mitrovice su se takmičili u sedam različitih disciplina:
1. Statika
2. Kompjuterska grafika – 2D
3. Modeliranje mašinskih elemenata i sklopova – 3D
4. Programiranje kompjuterski upravljanog struga – ručno programiranje
5. Programiranje kompjuterski upravljane glodalice - ručno programiranje
6. Programiranje kompjuterski upravljanog struga – CAD/CAM programskim paketom
7. Programiranje kompjuterski upravljane glodalice - CAD/CAM programskim paketom

U toku takmičenja organizovan je obilazak laboratorija tokom kojeg su se đaci i njihovi nastavnici mogli upoznati sa opremom koja je trenutno na raspolaganju studentima FTN-a.

Najbolje plasiranim đacima u svim disciplinama dodeljene su diplome, medalje, pehari, ali i vredne nagrade sponzora takmičenja: Fakulteta tehničkih nauka, Departmana za proizvodno mašinstvo i kompanije Metalfer iz Sremske Mitrovice.

Nije moguće prikazati sliku.