Međunarodna konferencija Savremena teorija i praksa u graditeljstvu XV

29.03.2022. - 09:14

Fakultet tehničkih nauka će biti suorganizator međunarodne naučne konferencije ”Savremena teorija i praksa u graditeljstvu XV” koja će se održati 16. i 17. juna 2022. godine u Banja Luci.

Arhitektonsko-građevinsko-geodetski fakultet, Univerzitet u Banja Luci četvrti put organizuje ovu konferenciju čiji kvalitet je prepoznat od strane  Ministarstva nauke i tehnologije koje je skup klasifikovalo kao Međunarodna naučna konferencija prve kategorije.

Cilj naučnog skupa je da kroz tematski i sadržajni koncept poveže nauku, struku i obrazovanje na polju graditeljstva sa naglaskom na proces integralnosti i interdisciplinarnosti. Programom Skupa su obuhvaćene aktuelne teme iz oblasti građevinarstva, geodezije, arhitekture, urbanizma i srodnih naučnih disciplina, sa posebnim osvrtom na obrazovanje u savremenom graditeljstvu.

Program konferencije i detaljne informacije možete pogledati OVDE.