Stručna praksa Vlade Republike Srbije

18.03.2022. - 09:34

Vlada Republike Srbije donela je Zaključak o saglasnosti da se najboljim studentima obezbedi obavljanje stručne prakse u državnim organima i javnim službama.

Pravo prijave ima student upisan u III, odnosno IV godinu osnovnih akademskih studija u školskoj 2021/22. godini koji ostvari najbolji ukupan prosek zaključno sa poslednjim semestrom.

Vlada RS obezbediće obavljanje stručne prakse u državnim organima i javnim službama počev od 1. aprila 2022. godine, u trajanju od 3 meseca sa naknadom koja bi bila plaćena u iznosu od 10.000 dinara.

Praksa se može obavljati u ministarstvima, upravama u sastavu ministarstava, jedinicama lokalnih vlasti, javnim preduzećima, ustanovama i kod drugih korisnika javnih sredstava.

Zainteresovani studenti mogu se prijaviti popunjavanjem sledećeg FORMULARA.

Rok za podnošenje prijava je 20. mart 2022. godine.