Raspisan Konkurs za upis prve generacije studenata MAS na dvogodišnjem studijskom programu Veštačka inteligencija i mašinsko učenje

15.11.2021. - 07:29

Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu raspisao je Konkurs za upis prve generacije studenata master akademskih studija na studijskom programu Veštačka inteligencija i mašinsko učenje.
Akreditacija ovog studijskog programa je finansirana od strane Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije u okviru javnog konkursa za izbor master studijskih programa iz oblasti veštačke inteligencije (mašinskog učenja), na kojem je predlog našeg fakulteta osvojio prvo mesto.
Budući studenti će kroz ovaj dvogodišnji studijski program imati mogućnost da steknu opšta znanja iz mašinskog učenja, dubokog učenja i softverskog inženjerstva u oblasti mašinskog učenja, a kroz izborne predmete se mogu specijalizovati za jednu od oblasti: analiza podataka i teksta, inteligentni sistemi za donošenje odluka, inženjerstvo informacionih sistema zasnovanih na veštačkoj inteligenciji, obrada prirodnog govora i kompjuterska vizija, robotika, veštačka inteligencija u medicini, veštačka inteligencija za autonomna vozila i egde AI.

Tekst konkursa možete pogledati OVDE.

Detaljan opis studijskog programa možete pogledati OVDE.