Ove godine želju da studira FTN izrazilo 2.900 kandidata

24.06.2021. - 14:22

Želju da polaže prijemni ispit, a potom studira na jednom od 29 studijskih programa koji se izvode u okviru osnovnih akademskih i strukovnih studija na Fakultetu tehničkih nauka izrazilo je 2.900 kandidata.

Kao i prošle godine najveći broj kandidata, njih  92.2%  iskoristilo je priliku da se na Konkurs prijavi elektronskim putem.

Konkurs za upis u I godinu osnovnih akademskih/strukovnih studija u školsku 2021/22. godinu raspisan je za ukupno 2.684 studenta, od toga će se za njih 1.483 studiranje finansirati iz budžeta Republike Srbije, a 1201 student biće samofinansirajući.

Prijemni ispiti na FTN-u su organizovani od 28. do 30. juna 2021. godine.

Broj prijavljenih kandidata po studijskim programima (prva želja) možete pogledati na OVOM LINKU.

Fakultet tehničkih nauka, nastavlja tradiciju najbolje organizovanih upisnih aktivnosti koje, sa glavnim koordinatorom za organizovanje i sprovođenje prijemnog ispita doc. dr Zoranom Ovcinom, zajednički realizuju Studentska služba, IT služba, Marketing služba sa studentima okupljenim u Marketing tim i Tehnička služba uz podršku Poslovodstva Fakulteta tehničkih nauka.

• Nije moguće prikazati sliku.