61. rođendan Fakulteta tehničkih nauka

18.05.2021. - 09:15

Na današnji dan 1960. godine osnovan je Fakultet tehničkih nauka, jedna od najsavremenije organizovanih visokoobrazovnih institucija u Srbiji i regionu. Koristimo ovu priliku da svim studentima, nastavnicima, saradnicima, profesorima, zaposlenima u stručnim službama, bivšim studentima i prijateljima Fakulteta čestitamo 61. rođendan FTN-a.

Na žalost svih nas, zbog okolnosti u kojima se već duže vreme nalazimo nismo u mogućnosti da za brojne zvanice, dve generacije zlatnih indeksa, naše studente i zaposlene organizujemo proslavu kako smo to do sada činili.

Ponosni smo na istrajnost i odgovornost koju već sedmu deceniju pokazujemo u ostvarenju osnovnog cilja FTN-a – bezrezervno pružanja znanja. Svesni da budućnost donosi nove izazove više nego ikada spremni smo da na njih odgovorimo.