International Scientific Symposium GRID 20

29.10.2020. - 10:47

Deseti po redu GRID20 naučni simpozijum, koji ima za cilj da nastavi razmenu stručnih saznanja među naučnim radnicima, istraživačima i stručnjacima iz grafičke industrije u Srbiji i inostranstvu, održaće se online od 12. do 14. novembra 2020. godine.

U okviru zbornika radova jubilarnog desetog simpozijuma, indeksiranog u SCOPUS bazi od 2018. godine, biće predstavljena 83 naučna rada koji su rezultat međusobne saradnje velikog broja autora iz 21 zemlje: SAD, Kanade, Nemačke, Rusije, Italije, , Francuske,  Mađarske, Slovenije, Litvanije, Egipta, Češke Republike, Bugarske, Turske, Poljske, Hrvatske,  Ukrajine, Grčke, Albanije, Malezije, BiH i Srbije.

Prvi dan simpozijuma, nakon otvaranja i reči dobrodošlice dekana FTN prof. dr Radeta Doroslovačkog i predsednika organizacionog odbora, nastaviće sa interesantnim plenarnim predavanjima iz aktuelnih oblasti ambalaže i komercijalne štampe:

COLLABORATION IS THE FUTURE OF COMMERCIAL PRINTING, David L. Zwang, Chairman of the Ghent PDF Workgroup (GWG)// Principal at Zwang & Company Danbury, Connecticut, United States

NEW APPROACHES IN SMART PACKAGING TECHNOLOGIES, PhD Arif Ozcan, Marmara University School of Applied Sciences, Department of Printing Technologies, Istanbul, Turkey

BIO-REFINERY DOWNSTREAM PRODUCTS IN FUTURE PACKAGING APPLICATIONS, PhD Igor Karlovits, Pulp and Paper Institute, Ljubljana, Slovenia

Nakon toga slede više nego interesantna predstavljanja naučno-istraživačkih dostignuća iz oblasti štampe, grafičkih materijala, papira, ambalaže, inovacija u oblasti ambalaže, kvaliteta otiska, obrazovanja, novih tehnologija, digitalnih medija, dizajna i tipografije.

Drugog dana simpozijuma, pored naučnih izlaganja, čekaju nas interesantna predavanja privrednih partnera iz oblasti digitalne štampe, flekso štampe, web dizajna i industrije kompjuterskih igara.

Treći dan simpozijuma biće posvećen digitalnim poster prezentacijama.

Detaljan program simpozijuma je dostupan OVDE.

Celokupni događaj biće prikazivan uživo (on-line streaming) te će svi zainteresovani moći pratiti prezentacije naučnih radova kao i izlagača iz privrede. Prilikom realizacije on-line uključenja koristiće se Cisco WebEx platforma. Na ovaj način želimo da omogućimo učešće na konferenciji kako predavačima tako i široj publici konferencije.

Ako želite da prisustvujete simpozijumu a niste na našoj mailing listi molimo vas da pošaljete mail na adresu grid_info@uns.ac.rs ili pristupite preko linka koji će biti dostupan na web stranici Departmana za grafičko inženjerstvo i dizajn.

Ovaj  međunarodni simpozijum se održava svake druge godine u organizaciji Departmana za grafičko inženjerstvo i dizajn, Fakulteta tehničkih nauka, i Univerziteta u Novom Sadu. Osnovni cilj svih dosadašnjih simpozijuma bio je povezivanje istraživača različitih istraživačkih centara iz područja grafičkog inženjerstva i dizajna kroz prezentovanje rezultata istraživanja naučnoj i stručnoj javnosti.

Radujemo se Vašem aktivnom učešću na GRID20 simpozijumu.