Besplatan CAD softver za studente i nastavnike FTN-a

08.10.2020. - 12:09

Kompanija PTC (USA) nudi nastavnicima, saradnicima i studentima FTN-a besplatan CAD softver pod nazivom Onshape. U pitanju je moderan online CAD softver kod kog nema potrebe za instalacijom na računaru, već se program izvršava direktno, na primer u Google Chrome-u ili na mobilnom telefonu i tabletu. Program omogućuje izradu 3D modela, 2D dokumentacije, zajednički rad u timu i dr.

Tokom prve godine korišćenja na raspolaganju je puna varijanta Onshape Edu Enterprise, a nakon toga moguće su sledeće varijante:

• besplatna varijanta Onshape Edu Standard sa ograničenim mogućnostima
• plaćena varijanta Onshape Edu Enterprise (3000 USD / godišnje za sve korisnike na Fakultetu) bez ograničenja

Više informacija možete pogledati OVDE, kao i na zvaničnom Youtube kanalu kompanije PTC.

Lica zainteresovana za korišćenje softvera Onshape Edu Enterprise, treba da se prijave popunjavanjem korisničkih podataka u tabeli  na OVOJ ADRESI.

Za dodatne informacije kontaktirajte doc. dr Marka Vilotića na e-mail:  markovil@uns.ac.rs.