Online nastava u okviru međunarodne letnje škole za studente arhitekture

16.07.2020. - 21:28

Pozivaju se studenti arhitekture svih nivoa studija da učestvuju online u međunarodnoj letnjoj školi koja se održava u gradu Castelvecchio Calvisio, u planinskoj regiji Abruzzo u Italiji.

Nastava se odvija online na engleskom jeziku uz podršku istraživača iz Italije koji će biti na licu mesta. Studenti treba da savladaju praktične metode i veštine snimanja i pripreme dokumentacije, očuvanja i valoriazcije kulturne baštine, kao i arhitektonskog i urbanističkog projektovanja u skladu sa srednjovekovnim okruženjem.

Škola će se fokusirati na gotovo napušteno srednjovekovno selo Castelvecchio Calvisio, koje je deo grupe gradova poznate kao Baronia di Carapelle. Program se nudi u partnerstvu s projektom Interrupted City i Özyegin University DRUM laboratory, a u školi aktivno učestvuju profesori, asistenti i studenti Departmana za arhitekturu i urbanizam.

• Nije moguće prikazati sliku.