Međunarodni uspeh studenata Komunikacionih tehnologija i obrade signala

02.07.2020. - 11:20

Na međunarodnom takmičenju IEEE Signal Processing Cup, naši studenti Energetike, elektronike i telekomunikacija, studijske grupe Komunikacione tehnologije i obrada signala, ostvarili su zavidan rezultat, plasirajući se među 10 najboljih timova iz čitavog sveta.

Naši studenti, okupljeni u tim KTiOS 2020, realizovali su sistem koji je svojim performansama uspešno odgovorio na ovogodišnju temu koja je bila detekcija abnormalnih događaja u ponašanju autonomnih vozila. Tim KTiOS 2020 činili su Vladan Filipović, Tamara Todić i  Dimitrije Stefanović, studenti četvrte godine, i Marijana Jovičić, Vuk Stanojev i Milutin Ćirović, studenti treće godine. Rad tima je bio pod mentorstvom prof. dr Nikše Jakovljevića uz podršku prof. dr Tatjane Lončar Turukalo sa Katedre za telekomunikacije i obradu signala.

Finale takmičenja je održano početkom maja 2020. godine u okviru ICASSP 2020 konferencije u organizaciji IEEE Signal Processing Society-a i okupilo je desetine timova iz više različitih zemalja.