Realizovan studentski projekat laboratorijske dizalice

23.04.2020. - 17:56

Tim studenata sa Departmana za mehanizaciju i konstrukciono mašinstvo - FTN, uz pomoć svojih nastavnika, realizovao je studentski projekat laboratorijske dizalice nosivosti 320 kg koja će se u budućnosti koristiti za teorijske i praktične laboratorijske vežbe na studijskom programu ovog departmana.

Pogoni kretanja dizalice i mosta dizalice, kao i pogon podizanja i spuštanja, bili su deo master rada studenta Nikole Tepavca, dok je projekat staze za dizalicu bio master rad Srđana Savića. Na projektu su učestvovali studenti Žarko Jelovac i Nikola Lipovina i saradnik u nastavi Nikola Crnogorac, dok su projektom rukovodili doc. dr Atila Zelić i asistent Nikola Ilanković. Za upravljanje pogonima izabran je Arduino mikrokontroler, dok je projektovanje staze izvršeno u softveru Autodesk Inventor.