Predstavnici kompanije KOVIS group u poseti FTN-u

11.09.2019. - 13:04

U utorak, 10. septembra Fakultet tehničkih nauka posetili su predstavnici kompanije KOVIS Group iz Slovenije kako bi razmotrili potencijale za saradnju. Kompaniju su predstavljali direktor, Alen Šimko i Olga Erceg, direktorka predstavništva Kovis grupe u Srbiji.

Goste su, u ime Fakulteta pozdravili prof. dr Dragiša Vilotić, prodekan FTN-a za nastavu, koji ih je upoznao sa istorijatom, poljima delovanja i organizacijom Fakulteta i prof. dr Sebastijan Baloš, direktor Departmana za proizvodno mašinstvo kao i prof. dr Slobodan Tabaković, prof. dr Mladomir Milutinović i doc. dr Lazar Kovačević sa pomenutog departmana.

Tokom sastanka govorilo se o ostvarivanju dugoročne saradnje u oblastima studentskih praksi i obuka, zaposlenja, krovnih ugovora, itd.

Kompanija KOVIS Group, sa sedištem u Brežicama u Sloveniji jedna je od vodećih kompanija u Evropi koja se bavi razvojem i proizvodnjom komponenti za železničku industriju.

• Nije moguće prikazati sliku.