Izložba PARTAKE sa velikim uspehom otvorena u Budimpešti

20.06.2019. - 07:13

Izložba studentskih radova pod nazivom PARTAKE otvorena je 6. juna u prostorijama Centra za savremenu arhitektru (KEK), u Budimpešti, kao završni događaj na projektu v4Participation.

Izložbu su otvorili prof. dr Balint Kadar, direktor Centra, i prof. dr Milica Kostreš, rukovodilac projekta, koja je predstavila zaključke uspešno realizovanih projeknih aktivnosti. Otvaranju izložbe prisustvovali su i predstavnici Višegradskog fonda, partnerskih institucija na projektu, studenti Departmana za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka, kao i studenti Univerziteta za tehnologiju i ekonomiju u Budimpešti (BME).

Na izložbi PARTAKE predstavljeni su rezulati rada studenata četvrte godine Departmana za arhitekturu i urbanizam, koji su u okviru predmeta Sintezni projekat primenjivali participativne metode u istraživanju potreba i interesovanja korisnika prostora, a potom dizajnirali prostorne celine na Novom naselju. Rad u okviru predmeta realizovan je uz mentorstvo nastavnika i saradnika sa Departmana za arhitekturu i urbanizam (prof. dr Milica Kostreš, Ranka Medenica Todorović, Rastko Nožinić i Ivana Maraš), u saradnji sa organizacijom Novo kulturno naselje, koja je i partner na projektu.

Projekat v4Participation finansiran je od strane Višegradskog fonda.

Nije moguće prikazati sliku.