FTN partner na projektu RESCUE

03.06.2019. - 14:27

Projekat “Renewable Energy Sources for smart sustainable health Centers, University Education and other public buildings – RESCUE” koji se realizuje  pod pokroviteljstvom Evropske unije, a u okviru programa prekogranične saradnje Republike Srbije i Republike Hrvatske - Interreg IPA CBC okupio je vodeće institucije iz regiona sa osnovnim ciljem promocije šire upotrebe obnovljivih izvora energije kao i unapređenja mera energetske efikasnosti u javnim zgradama.

Pored Fakulteta tehničkih nauka, partneri na realizaciji ovog projekta su Klinički Centar Vojvodine, Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacionih  tehnologija iz Osijeka, Kliničko bolnički centar Osijek, Mašinski fakultet iz Slavonskog Broda.

Tokom realizacije projekta biće izgrađeni značajni kapaciteti za proizvodnju energije upotrebom obnovljivih izvora energije na zgradama projektnih partnera a takođe biće značajno unapređenja i njihova energetska efikasnost. To podrazumeva izgrađivanje fotonaponskih elektrana, vetro-generatorskih sistema,  solarnih kolektora, punionica za električna prevozna sredstva, sistema za skladištenje električne energije i dr.

Ukupna  finansijska vrednost RESCUE projekta iznosi 1.936.989,91 EUR od čega su 1.646.411,40 EUR bespovratna sredstva Evropske unije.

• Nije moguće prikazati sliku.