Jutarnje IT novosti

20.05.2019. - 16:08

Povodom ostvarenja saradnje, Društvo za informatiku Srbije i Fakultet tehničkih nauka organizuju „Jutarnje IT novosti“ u okviru nove serije aktivnosti za inovaciju znanja i popularisanje najnovih informacionih tehnologija i njihovih primena u sredu, 22. maja 2019. godine u 10.00 časova u Svečanoj sali FTN-a.

Skup će otvoriti prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka.

Program i teme događaja:
10.00-10.30    “Veštačka inteligencija u medicinskim podacima“ - prof. dr Aleksandar Kupusinac, FTN Novi Sad
10.30-11.00   “Iza kulisa veštačke inteligencije u autonomnim automobilima“ - prof.dr. Milan Bjelica, RT-RK, FTN Novi Sad

Moderator:  dr Milan Paroški,  DIS

Društvo za informatiku Srbije je dobrovoljno, nevladino, neprofitno, stručno udruženje građana osnovano sa misijom okupljanja informatičara u Srbiji radi popularisanja primene IKT, afirmacije domaćih IKT rezultata, razmatranja stanja u oblasti IKT i predlaganja potrebnih mera.