Prezentacija stipendija Nemačke fondacije za životnu sredinu

22.03.2019. - 13:28

U ponedeljak, 1. aprila u 10.30 časova u učionici 012 (blok F), na Fakultetu tehničkih nauka, Univerziteta u Novom Sadu održaće se prezentacija stipendija nemačke fondacije za životnu sredinu (Deutsche Bundesstiftung Umwelt - DBU). Prezentaciju će se održati bivši stipendisti DBU fondacije, dr Ivana Mihajlović, docent na Departmanu za inženjerstvo zaštite životne sredine i zaštite na radu i Dragana Pohl, inženjer prodaje i projektovanja iz vodeće Nemačke kompanije WEHRLE Umvelt GmbH. U okviru prezentacije biće predstavljena WEHRLE tehnologija tretmana procedne deponijske vode  koja je primenjena 2018. godine u prvom postrojenju ovakvog tipa u Srbiji, na deponiji u Jagodini.

Nemačka fondacija za životnu sredinu objavljuje konkurs za stipendije za praksu ili istraživački boravak u trajanju od 6 do 12 meseci u organizacijama u Nemačkoj (univerziteti, instituti, ministarstva, nevladine organizacije). Stipendijama će biti podržan najširi spektar struka, pri čemu predlog projekta mora biti u oblasti zaštite životne sredine, ekologije, održivog razvoja, klimatskih promena ili obnovljivih izvora energije. Ciljna grupa su mladi istraživači - master diplomci (uz uslov da je diploma stečena u poslednje tri godine ili master studenti pri kraju studija ili studenti doktorskih studija).

Rok za prijavu je 01.08.2019., a početak stipendije je 01.02.2020. godine.
Više informacija na sajtu Fondacije.