Saradnja FTN-a i Tehničkog univerziteta iz Libereca

18.03.2019. - 12:38

Predstavnici Mašinskog fakulteta, Tehničkog univerziteta iz Libereca (Češka) posetili su u utorak, 12. marta 2019. godine Fakultet tehničkih nauka kako bi razgovarali o saradnji na projektima u okviru programa razmene studenata Erasmus+ kao i o zajedničkom konkurisanju dve institucije na evropskim naučnim projektima.

Mašinski fakultet iz Libereca predstavljali su doc. dr Dora Kroisova, prodekan za nastavu, doc. dr Jaromir Moravec, direktor Departmana za tehnologije materijala i Pavel Hanus sa Katedre za materijale.

U ime Fakulteta tehničkih nauka goste su dočekali prof dr. Dragiša Vilotić, prodekan za nastavu i prof. dr Vladimir Katić, prodekan za finansije i razvoj dok su domaćini sa Departmana za proizvodno mašinstvo bili prof. dr Sebastian Baloš, direktor Departmana i prof. emeritus Leposava Šiđanin koji su predstavili potencijale ovog departmana.