Održana Svetosavska svečanost na FTN-u

26.01.2019. - 14:28

Tradicionalna Svetosavska svečanost održana je na Fakultetu tehničkih nauka u subotu, 26.1.2019. godine.

Svečanost je otvorio prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka nakon čega se prisutnima obratilo Njegovo Preosveštenstvo Episkop bački Gospodin dr Irinej Bulović koji je održao besedu o Svetom Savi. Goste je pozdravio i prof. dr Alpar Lošonc, kome je u okviru svečanosti uručeno priznanje povodom njegovog prijema u članstvo Srpske akademije nauka i umetnosti.

Na ovogodišnjoj Svetosavskoj svečanosti, Svetosavska nagradu, koja se na FTN-u tradicionalno dodeljuje najboljem studentu Fakulteta tehničkih nauka u prethodnoj godini, uručena je Jeleni Janković. Takođe, promovisani su magistri, master inženjeri i inženjeri specijalisti Fakulteta tehničkih nauka.

U okviru svečanosti prof. Doroslovački, dekan FTN-a, pozvao je prisutne da minutom ćutanja odaju počast preminulom akademiku Olgi Hadžić, prvoj ženi rektoru Univerziteta u Novom Sadu.

Na svečanosti gosti su imali priliku da uživaju i u izvođenju hora gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“.

Nije moguće prikazati sliku.