Razvoj saradnje između FTN-a i ruskih univerziteta i predstavnika privrede

23.01.2019. - 07:21

U okviru posete Vladimira V. Putina, predsednika Ruske Federacije, Republici Srbiji, prof. dr Rade Doroslovački, dekan Fakulteta tehničkih nauka, prisustvovao je značajnim razgovorima koje su organizovani sa predstavnicima ruskih visokoobrazovanih institucija i predstavnicima privrede.

Ovom prilikom održani su: sastanak na Univerzitetu u Novom Sadu sa predstavnicima dva prestižna univerziteta iz Ruske Federacije, Ruskog državnog univerziteta za naftu i gas „I. M. Gubkin“ iz Moskve i Sanktpeterburškog rudarskog univerziteta; „Digitalni dijalog Srbija Rusija 2019”; potpisivanje bilateralnog sporazuma između Univerziteta u Novom Sadu i dva pomenuta univerziteta koje je održano u Beogradu i sastanak rukovodstva ovih ruskih institucija sa Mladenom Šarčevićem, ministrom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.

Na svim pomenutim događajima konstatovani su interesi za ostvarivanje saradnje između ruskih institucija i Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu.

FOTO: www.mpn.gov.rs

• Nije moguće prikazati sliku.