Poseta ministra nauke i tehnologije Republike Srpske

28.11.2018. - 15:34

U toku svoje posete Republici Srbiji ministar nauke i tehnologije u Vladi Republike Srpske Alen Šeranić, posetio je Fakultet tehničkih nauka.

U razgovoru sa dekanom Fakulteta prof. dr Radetom Doroslovačkim, prodekanom za finansije i razvoj prof. dr Vladimirom Katićem i prodekanom za investicije i saradnju sa privredom prof. dr Srđanom Kolakovićem razmenjeni su pozivi za saradnju kroz realizaciju zajedničkih projekata i uopšte kroz razvoj nauke i tehnologije u Srbiji i Republici Srpskoj.

Kako inovacioni ekosistem čine ljudi koji su spremni da daju doprinos izgradnji mreže uspešnih institucija, fakulteta, naučno-tehnoloških parkova i inkubatora kao ambijenta komercijalizacije istraživačkih poduhvata, na sastanku je izražena želja da Fakultet tehničkih nauka podrži i učestvuje u razvoju zajedničkog naučnog i obrazovnog prostora koji strateški definišu Vlada Republike Srbije i Vlada Republike Srpske.

Nakon sastanka ministar Šeranić bio je u obilasku gradilišta objekta Naučno-tehnološkog parka Novi Sad.

• Nije moguće prikazati sliku.