Stručna ekskurzija u Pošti Slovenije

07.06.2018. - 16:30

U toku  nastavnih aktivnosti, studenti i profesori  studijskog programa Poštanski saobraćaj i telekomunikacije, u maju 2018. godine,  posetili su Poštu Slovenije, obišli glavni Poštansko-logistički centar u Mariboru i kompaniju Elektronsko Pismo Pošte Slovenije (EPPS ) u Murskoj Soboti.

Studenti i profesori Fakulteta tehničkih nauka su bili izuzetno zainteresovani za nove poštanske usluge koje pruža EPPS kompanija. Preduzeće EPPS je deo Pošte Slovenije, osnovano 1998. godine i nudi usluge 3D štampe, pripreme i slanja e-računa, e-arhivu, usluge hibridne pošte i ostale elektronske poštanske servise.

Kako je Pošta Slovenije rekorder u Evropi i svetu po prosečnom broju prenesenih pošiljki po stanovniku (450 pošiljaka godišnje), ova stručna ekskurzija je bila od velikog značaja sa stručnog aspekta za studente i profesore FTN-a.

• Nije moguće prikazati sliku.