Održan Dan RATEL-a na FTN-u

30.05.2018. - 10:45

U nastavku saradnje Fakulteta tehničkih nauka i Regulatorne agencije za elektronske komunikacije i poštanske usluge (RATEL) u utorak, 29. maja 2018. godine na FTN-u održano je predstavljanje RATEL-a i njihovih aktivosti.

Kratkim prezentacijama svojih aktuelnih projekata, koje imaju dodira sa istraživačkim aktivnostima tri katedre Fakulteta tehničkih nauka: Katedre za teorijsku elektrotehniku, Katedre za telekomunikacije i obradu signala, kao i Katedre za poštanski saobraćaj i komunikacije, kolege iz RATEL-a su studentima i nastavnom osoblju FTN-a,  predstavile poslove iz svoje nadležnosti.

U okviru ovog događaja bilo je reči o sedam projekata:
1. EMF RATEL – Sistem za kontinualno praćenje nivoa EM polja.
2. Benchmarking mobilnih mreža.
3. RATEL NetTest.
4. Monitoring radio-frekvencijskog spektra.
5. Implementacija baze podataka o raspoloživim kapacitetima elektronske komunikacione mreže.
6. Digitalna televizija-Replaniranje radio-frekvencija opsega 470-694 MHz.
7. Digitalni radio-Plan raspodela frekvencija/lokacija/oblasti.

Nakon održanih prezentacija, bilo je reči i o proširenju saradnje, kako kroz zajednička istraživanja i projekte, tako i kroz aktivnosti studenata, u vidu stručnih praksi. Takođe je dogovoreno da se ovakav vid predstavljanja nastavi i u budućnosti.

• Nije moguće prikazati sliku.