Promocija RATEL-a na FTN-u

24.05.2018. - 08:54

U okviru poslovno-tehničke saradnje republičke Regulatorne agencije za elektronske komunikacije i poštanske usluge (RATEL) i Fakulteta tehničkih nauka, u utorak, 29. maja 2018. godine, u periodu od 11:15 do 13:00, u amfiteatru A1, će biti održana promocija RATEL-a.

Kolege iz RATEL će predstaviti sedam projekata, koji jesu ili mogu biti interesantni za naše studente i naš fakultet.
U pitanju su sledeći projekti:

1. EMF RATEL – Sistem za kontinualno praćenje nivoa EM polja
2. Benchmarking mobilnih mreža
3. RATEL NetTest
4. Monitoring radio-frekvencijskog spektra
5. Implementacija baze podataka o raspoloživim kapacitetima elektronske komunikacione mreže.
6. Digitalna televizija-Replaniranje radio-frekvencija opsega 470-694 MHz.
7. Digitalni radio-Plan raspodela frekvencija/lokacija/oblasti.

Nakon ovog dela je planiran i razgovor o potencijalima za proširenja saradnje Fakulteta i RATEL, kao i mogućnostima organizovanja stručnih praksi.

Ovom prilikom pozivamo sve zainteresovane da prisustvuju ovom događaju i da se upoznaju sa aktivnosti kojima se RATEL bavi, kao i sa mogućnostima za buduću saradnju.