Poseta delegacije Tehničkog univerziteta iz Košica

07.05.2018. - 14:08

U ponedeljak, 5. maja 2018. godine Fakultet tehničkih nauka posetili su profesori Pavel Zaskalicky, Viliam Fedak i Ferkova Želmira sa Tehničkog univerziteta iz Košica, Slovačka.

Poseta gostiju iz Košica rezultat je dugogodišnje saradnje koju FTN ima sa ovim, drugim po veličini Tehničkim univerzitetom u Slovačkoj a koja je posebno jaka u oblasti elektrotehničkog inženjerstva.
Goste je dočekao prof. dr Vladimir Katić, prodekan za finansije i  razvoj Fakulteta tehničkih nauka i kolege iz Službe za međunarodnu saradnju.

Saradnja sa Tehničkim univerzitetom iz Košica započela je gostovanjem profesora Karola Kyslana koji je, u okivru Erasmus+ programa razmene proveo mesec dana na našem Fakultetu a trenutno dva naša studenta rade svoje doktorske teze u Slovačkoj.