16. Nacionalno takmičenje u robotici – EUROBOT 2018

19.04.2018. - 13:15

U organizaciji Fakulteta tehničkih nauka u subotu, 21.04.2018. godine, održava se 16. po redu Nacionalno takmičenje u robotici EUROBOT čiji će pobednici predstavljati Srbiju na finalnom takmičenju u Francuskoj. Na takmičenju će učestvovati 20 ekipa iz Novog Sada i Beograda, a pridružio se i jedan tim iz Londona koji će ravnopravno odmeriti snage sa našim studentima.

Pored seniorskog takmičenja namenjenog studentima, održaće se i juniorsko takmičenje na kome će učestvovati 23 ekipe iz Male škole elektronike iz Beograda.

VREME I MESTO:
Takmičenje se realizuje u Centralnoj zgradi Univerziteta u Novom Sadu od 08.00č kada će timovi početi sa prvim mečevima. Svečano otvaranje će biti organizovano od 13.00č, nakon čega će se održati dalji mečevi. Finalni mečevi se očekuju nakon 16.00č.

TEMA:
Tema ovogodišnjeg takmičenja je izgradnja novih gradova uz pomoć robota. Ekipe imaju mogućnost da tokom mečeva koriste dva robota, i da u direktnom meču sakupe više bodova od protivničkih robota.

Ulaz je slobodan.