Svetosavska svečanost na FTN-u

26.01.2018. - 14:19

U petak 26.01.2018. održana je tradicionalna Svetosavska svečanost na Fakultetu tehničkih nauka.

Svečanost je otvorio prof. dr Rade Doroslovački, dekan FTN-a nakon čega se prisutnima obratilo Njegovo Preosveštenstvo Episkop bački Gospodin dr Irinej Bulović koji je održao besedu o Svetom Savi. Nakon toga goste je pozdravila prof. dr Dušica Rakić, zamenik sekretara u Pokrajinskom sekretarijatu za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost.

U okviru svečanosti gospodin dr Irinej Bulović i dekan FTN-a prof. dr Rade Doroslovački dodelili su Svetosavsku nagradu najboljem studentu Fakulteta tehničkih nauka u prethodnoj godini Milošu Spasiću.

Na svečanosti gosti su imali priliku da uživaju i u izvođenju hora gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“.

Nakon Svetosavske svečanosti, promovisani su magistri i master inženjeri Fakulteta tehničkih nauka.

Nije moguće prikazati sliku.