Nagrada Matematičkog instituta SANU za studente i doktore nauka

16.01.2018. - 13:53

Matematički institut SANU je raspisao konkurs za dodelu studentskih i doktorskih nagrada za 2018. godinu u oblastima matematike i mehanike, i računarstva.

Konkurs za Nagradu Matematičkog instituta SANU za najbolji doktorat u oblasti matematike i mehanike i u oblasti računarstva:

Oblasti u kojima se dodeljuje Nagrada
1. Nagrada za matematiku i mehaniku se dodeljuje za najbolju odbranjenu doktorsku disertaciju iz oblasti matematike i mehanike.
2. Nagrada za računarstvo se dodeljuje za najbolju odbranjenu doktorsku disertaciju iz oblasti računarstva.

Nagrada
1. Nagrada se sastoji od diplome i novčane nagrade.
2. Novčani iznos Nagrade za matematiku i mehaniku i Nagrade za računarstvo iznosi 50000din (pedesethiljadadinara) neto.

Ko može konkurisati
1. Pravo učešća na konkursu imaju svi kandidati koji su doktorsku disertaciju odbranili na nekom univerzitetu u Republici Srbiji u 2017. godini.

Rok za podnošenje predloga je 20.3.2018. godine.

Konkurs za Studentsku nagradu Matematičkog instituta SANU u oblasti matematike i mehanike i u oblasti računarstva:

Oblasti u kojima se dodeljuje Nagrada
1. Nagrada za matematiku i mehaniku se dodeljuje studentima redovnih i master studija za najbolji originalni naučni rad, diplomski ili master rad, seminarski ili drugi pisani rad koji spada u domen naučno-istraživačke delatnosti iz oblasti matematike i mehanike.
2. Nagrada za računarstvo se dodeljuje studentima redovnih i master studija za najbolji originalni naučni rad, diplomski ili master rad, seminarski ili drugi pisani rad koji spada u domen naučno-istraživačke delatnosti iz oblasti računarstva, ili program kojim se rešava neki problem od šireg interesa.

Nagrada
1. Nagrada se sastoji od diplome i novčane nagrade.

Ko može konkurisati
1. Kandidati za Nagradu moraju biti studenti redovnih ili master studija upisani na nekom fakultetu u Republici Srbiji koji su u tom statusu bili 1. januara 2017. godine.
2. Nagradu ne može dobiti osoba za koju je u Matematičkom institutu SANU zaposlen, ili u komisijama za nagrade imenovan, srodnik u pravoj liniji ili u pobočnoj liniji do četvtog kolena, sadašnji ili bivši bračni partner, usvojitelj ili staratelj.
3. Nagrada istoj osobi može biti dodeljena samo jedanput.
4. Kandidat za nagradu može biti i tim u kome svaki član tima ispunjava prethodne uslove 1 do 3.

Rok za podnošenje predloga je 20. 3. 2018. godine.

Konkursi su objavljeni na sajtu Matematičkog instituta SANU, a možete ih pronaći u prilogu vesti.