Naši robotičari u Francuskoj na EUROBOT 2017

24.05.2017. - 10:02

Veliko nam je zadovoljstvo što možemo da vas obavestimo da su novčana sredstva, neophodna za učešće naših mladih robotičara na finalnom takmičenju EUROBOT 2017 u Francuskoj u gradu La Roš sur Jon, obezbeđena.

Za tri tima sa Fakulteta tehničkih nauka, pobednike nacionalnog EUROBOT 2017 takmičenja koji će predstavljati Srbiju na takmičenju iz robotike u Francuskoj, prikupljena su sredstva potrebna za put i boravak. Pokrajinski sekretarijat za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost obezbedio je 300.000 dinara, Fakultet tehničkih nauka (iz sredstava Fakulteta, Departmana za industrijsko inženjerstvo i menadžment, Departmana za energetiku, elektroniku i telekomunikacije i Katedre za elektroniku) odobrio je 300.000 dinara. Iz sredstava koje je Univerzitet u Novom Sadu dobio od kompanije NIS za Festival nauke i obrazovanja izdvojeno je 150.000 dinara, preduzeće Frobas izdvojilo je 180.000 dinara, Srbijagas 100.000 dinara, Adeco 50.000 dinara, Grad Subotica je podržao sa po 50.000 dinara za dva studenta takmičara koji dolaze iz ovog grada i nekoliko preduzeća je obezbedilo oko 50.000 dinara. Upravo je pristigla i odluka od Elektroprivrede Srbije da značajnim sredstvima podrži studente, a akciji su se pridružili i građani.

Koristim ovu priliku da se zahvalim na podršci donatorima, medijima i građanima i da u svoje ime i ime studenata obećam da ćemo se potruditi da ovu pomoć opravdamo.

Prof. dr Branislav Borovac

• Nije moguće prikazati sliku.