IT Karavan 2 na FTN-u

17.05.2017. - 11:54

Na Fakultetu tehničkih nauka biće održana prezentacija kampanje „IT Karavan 02“ učenicima osnovne škole iz Novog Sada u ponedeljak 22.05.2017. godine u 12 časova u Svečanoj sali.

Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija u saradnji sa Minisarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Ministarstvom unutrašnjih poslova, kompanijom Majkrosoft i organizacijom Save the Children za severozapadni Balkan, realizuje kampanju IT Karavan 2.

Učenicima osnovne škole iz Novog Sada biće priređena interaktivna prezentacija o pravilima bezbednog korišćenja interneta, bezbedonosnim rizicima upotrebe interneta i društvenih mreža i upotrebi informaciono komunikacionih tehnologija i robotike u obrazovanju.

Kampanja za pametnu i bezbednu upotrebu novih tehnologija „IT karavan“ pokrenuta je 2016. godine, a ove godine sprovodi se u gradovima: Novi Pazar, Pirot, Niš, Zaječar, Kraljevo, Užice, Čačak, Valjevo, Kragujevac, Subotica, Novi Sad, Pančevo i Sombor.