CISCO dan na Fakultetu tehničkih nauka

17.05.2017. - 11:01

Pozivamo Vas na manifestaciju “CISCO dan na FTN-u” koja će se održati u Svečanoj sali FTN-a 01. juna 2017. godine od 10 do 15 časova u organizaciji
Katedre za telekomunikacije i obradu signala sa Departmana za energetiku, elektroniku i telekomunikacije FTN-a, Cisco Srbija i Cisco akademija Novi Sad

Prezentovaće se nova rešenja u sledećim oblastima:

- Cisco Digital Network Architecture (virtuelizacija i softverski definisane mreže)
- Cisco Security
- Cisco Data Center & Hybrid Cloud (napredna poslovna i aplikativna rešenja)
- Cisco Wi-Fi i Eduroam primer implementacije
- Cisco Industrial Solutions i IPv6 forum kao tehnološki preduslov i osnova

Brz razvoj ICT tehnologija, integracija stvari, objekata i procesa sa Internetom, kao i ekspanzija društvenih mreža predstavljaju prepoznatljive trendove, ali i tehnološke izazove. Katedra za telekomunikacije i obradu signala kroz studijske programe na FTN, istraživanje i saradnju sa privredom ide u susret tim tehnološkim izazovima. Kompanija Cisco Systems je prisutna na mnogim univerzitetima preko Cisco akademije, a njihova oprema je odlična podloga za učenje naprednih IT tehnologija i tehnika umrežavanja.