Međunarodni festival nauke i obrazovanja 2017

27.04.2017. - 07:29

Međunarodni festival nauke i obrazovanja 2017. održaće se 13. i 14. maja u centralnom kampusu Univerziteta u Novom Sadu.
Festival je posvećen Nikoli Tesli, a glavna tema Festivala je Električna energija i telekomunikacije.

Cilj manifestacije, koja se deveti put zaredom održava na Univerzitetu u Novom Sadu, je popularizacija nauke kao društveno značajne delatnosti, uz predstavljanje savremenih dostignuća i aktuelnih istraživanja u svetu i kod nas.

Raznovrstan edukativan, interaktivan i zanimljiv program ovogodišnjeg festivala obuhvatiće radionice iz inženjerskih, tehnoloških, prirodnih, društvenih i medicinskih disciplina, kao i više naučno-popularnih tribina uz ostale prateće sadržaje.

Organizator Festivala je Univerzitet u Novom Sadu, a generalni pokrovitelj Pokrajinska vlada AP Vojvodine i Pokrajinski sekretarijat za visoko obrazovanje i naučnoistraživačku delatnost.

Kao i ranijih godina, ulaz za sve posetioce je besplatan.