07.03.2017. - 13:46

Svečana ceremonija primopredaje donacije Vlade Japana u vrednosti od oko 34.000 evra održana je u utorak 7.marta 2017. godine sa početkom u 12:00 časova na Fakultetu tehničkih nauka u učionici 307, Nastavnog bloka.

Tom prilikom obratio se Nj.e.g. Đuići Takahara ambasador Japana, a dekan Fakulteta tehničkih nauka prof. dr Rade Doroslovački se zahvalio na donaciji kojom je nabavljena kompletna oprema i renovirana učionica u kojoj se uči japanski jezik od 1992. godine.

U ime gradonačelnika Novog Sada obratio se pomoćnik Aleksandar Petrović.

U ime korisnika ovog oplemenjenog prostora obratili su se studenti i nastavnica japanskog jezika prof. Hiromi, koja već 25 godina predaje na našem Fakultetu svim zainteresovanima koji žele da nauče i neguju japanski jezik.