Studentska konferencija o bezbednosti saobraćaja 2016

09.11.2016. - 12:15

Studentska konferencija o bezbednosti saobraćaja održaće se od 11. do 14. novembra 2016. godine u studentskom odmaralištu „Ratko Mitrović“ na Zlatiboru.

Studentska konferencija o bezbednosti saobraćaja predstavlja značajan studentski projekat za razvoj i promociju struke saobraćaja. Takođe, veoma je značajno da se ovakav vid dodatnog usavršavanja omogući studentima i da se obezbedi promovisanje nauke i naučnih istraživanja. Zato Studentska konferencija o bezbednosti saobraćaja ima za cilj da pruži studentima učestvovanje u diskusijama o aktuelnim temama u ovoj oblasti kroz koje će proširivati svoja znanja i iskustva.

Pored toga, studenti će imati priliku da od stručnih predavača saznaju nešto više o budućoj strategiji u ovoj oblasti i svim drugim pitanjima i problemima vezanim za datu struku. Bezbednost u saobraćaju je svakako aktuelna tema koja je u stalnoj ekspanziji, i koja će uvek zauzimati značajno mesto u saobraćajnoj struci.

Konferencija se sastoji iz dva dela:
1. Predavanja,
2. Izlaganje naučnih radova.

Predavanja:
• Agencija za bezbednost saobraćaja,
• Fakultet tehničkih nauka,
• NAVAK

Izlaganje radova
Studenti će imati priliku da od svojih kolega koji se bave naučnim radom čuju nešto više o oblastima koje izučavaju, a sve sa ciljem promovisanja i podsticanja mladih ljudi da se bave naučnim radom.

Prijatelji konferencije:
• Fakultet tehničkih nauka,